Kısa Saçlar İçin 5 Pratik Model

ünlülerde kısa saçBirçok kadın kısa saçları kullanmanın,uzun saçlardan daha kolay olduğunu düşünür.Bu düşünce birçok yönden doğrudur.Şöyle ki; kısa saçlar uzun saçlardan daha çabuk kurur,daha az bakım gerektirir ve daha kolay şekil alır.Fakat kısa saçların  tek olumsuz tarafı ise,bu saçlara uygulanabilecek modellerin uzun saçlara oranla sınırlı olmasıdır.

İşte kısa saçlara uygulanabilecek 5 pratik model

dağınık kısa saç modeliDağınık Görüntü

Özellikle kısacık erkek saçlarında çok güzel görünen bir model…Saçına köpükle şekil verip,kendi kendine kurumasını bekle..Dağınık görüntüyü bozmadan,hoşuna gitmeyen kısımları maşa ya da düzleştiriciyle düzeltebilirsin.

kısa saçlarda tel tokaSaç aksesuarı

Saçının ön tarafına taşlı ya da renkli tel tokalar takarak güzel bir görüntü oluşturabilirsin.Saçının önünden bir tutam alıp,arkaya doğru bu tokalardan tutturabilirsin.

kısa saçları geriye taramaGeriye Tarama

Biraz saç jölesi kullanarak,bütün saçını geriye doğru tara..Jölenin parlak görüntüsü rahatsız ediyorsa,üzerine saç spreyi sıkarak bu görüntüden kurtulabilirsin.En son ise saçının arka kısımlarını tel tokalarla şekillendir.

kısa saçı yana ayırmaFarklı Yerlerden Ayır

Günlük kullanımlarda ortadan,şık kullanımlarda ise yandan ayırmayı deneyin.Saçını iyice yandan ayırıp, fönle şekil vererek de kullanışlı bir model oluşturabilirsin.

kısa saç toplamaToplayın

Saçın 3 numara kısalığında değil ise,her zaman tel tokalarla şekillendirebilirsin. Birkaç tel tokayla bütün saçını geride toplayarak,topuz izlenimi yaratabilirsin.

 

 

 

Bir Cevap Yazın