Kıyafetlerde Pastel Pembeyi Nasıl Kullanmalıyız?

pastel pembe trendiBildiğiniz gibi bu kış sezonunda kıyafetlerde pastel renkler ön planda…Bu renkler arasında en çok dikkat çekeni ise pastel pembe…2014 yılında da bu rengin yükselişi sürüyor.Sokaklarda pastel pembe kıyafetlerle dolaşanları görürseniz şaşırmayın..

Peki bu tatlı rengi nasıl giymeliyiz? İşte pastel pembesini kullanmanın bazı püf noktaları:

1) Öncelikle nötr renklerle birlikte kullanın.Pastel pembeyle beraber giden renkler arasında beyaz,krem,ekru,ten rengi ve gri gibi renkler bulunuyor.Eğer daha baskın bir renk ortaya çıkmasını istiyorsanız eğer, o zaman pastel pembesini siyahla birlikte kullanın.

pastel pembe siyah uyumu2) Jean parçalarla birlikte kullanın.Klasik denim mavisi ile pastel pembesi uyumlu bir ikilidir diyebilirim. Jean pantolonlarınızı  pastel pembe kazak yada bluzla kombinleyebilirsiniz.

pastel pembe jean pantolon kombini3)Eğer renkli giyinmekten hoşlanmıyorsanız o zaman aksesuarları pastel pembesi renginde seçebilirsiniz.Bu renkteki aksesuarlar,havanızı epey bir değiştirecektir.O zaman pembe bir çanta.takı yada fular almanızın tam zamanı…

pastel pembe çanta4) Pastel pembesi kıyafetleriniz fazla hacimli olmasın.Bu renk sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir.Bu yüzden az kumaş kullanılmış kabarık olmayan parçaları seçin.Yalnız pastel pembesi kaban ve mantoları bu kuralın dışında tutun!

pastel pembe mini elbise5) Pastel pembeyi diğer pastel tonlarla birlikte kullanın. Mint yeşili,bebek mavisi,lavanta tonları vb.

pastel pembe kombinleri

Pastel Pembesi Kombinasyonları

 

Bir Cevap Yazın