Tulum Nasıl Giyilmeli?

modern bayan tulum modelleriTulum,tek parça bir giysi olduğundan kullanımı oldukça kolaydır.Fakat kolay olmasına rağmen, nasıl giyilmesi gerektiği konusunda tam bir fikir sahibi olamayabiliriz.Aslında desen ve model olarak riske girmediğiniz sürece tulum giymek imkansız değil..Tulum modelleri arasından vücudunuza uygun tulumu bulabilmek için epey bir deneme yapmak gerekiyor.

Tulum Alırken;

Eğer uzun boyluysanız;geniş paçalı modeller size yakışacaktır.Desenli tulumları da deneyebilirsiniz.

Eğer atletik ve erkeksi bir vücut yapınız varsa, ince askılı ve düşük bel tulumlara öncelik tanıyın.

Eğer kıvrımlı,yani kum saati şeklinde bir vücuda sahipseniz; koyu renkteki tulumlardan yana tercihinizi kullanın. Flare denilen modeller size yakışacaktır.

Eğer çok zayıfsanız,pileli ya da fırfır detaylı tulumları kullanabilirsiniz.

Eğer kısa boyluysanız,bol tulumlardan kaçının ve kısa olanlarını deneyin.

Tulum Giyerken;

siyah basic tulum1) Siyah basic bir tulum her ortama uyar.Siyah tulumları altın sarısı ya da gümüş rengi takı ve aksesuarlarla tamamlayın.Gece çıkıyorsanız metalik renklerde ayakkabı ya da sandaletler de kullanabilirsiniz.Gündüz ise tulumunuzu şık stilettolar ve şık takılarla kombinleyin.

gri drapeli tulum2) Drapeli ve pileli tulumları ofis şıklığı için tercih edebilirsiniz.Bu şık tulumların nötr renklerde olmasına dikkat edin.

tulum üstüne ceket3) Eğer tulum fikrine sıcak bakmıyorsanız,o zaman tulumun üzerine ceket giymeyi deneyin.Böylece hem şık olabilir hem de tulumunuza alışmaya başlayabilirsiniz.Bu kombinasyonu kışın da deneyebilirsiniz.Tulumları kot ve deri ceketlerle de kombinleyebilirsiniz.

tulumu çapraz çantayla kullanın4)Tulum giydiğinizde  çapraz çantaları kullanın.Çapraz çantanın zincirleri tıpkı kemer havası vererek vücudunuzun daha biçimli gözükmesini sağlar.

dekolteli tulum içine şifon gömlek5) Dekolteli tulumları gündüzleri de kullanabilirsiniz.Şöyle ki; Bu tarz tulumları günlük giyimde kullanmak için,içine şifon gömlek ya da bluzlardan giyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın