Gelin Saçı Yaptırırken Dikkate Alınması Gereken Noktalar

2014 Gelin başı modelleri

Düğün gününüzde her detayın ayrı bir önemi var.Ogün,en özel gününüz ve her detay çok iyi olmalı…Bu detaylardan birisi de gelin saçınız…İçinize sinmeyen,başınızda emanet gibi duran bir saç modeli istemiyorsanız bu söyleyeceklerime kulak kabartın.

Gelinlik,gelin ayakkabıları,çiçek,her şey tamam..sıra en kilit noktaya geldi,o da saçlarınız…Düğün günü için tek bir saç modeli belirlemelisiniz,fakat karar veremiyorsunuz,bu da sizi çok endişelendiriyor.Yapmanız gereken şey,aklınızdaki tüm modelleri belirlemek,özel gün için kendinize zaman ayırmak ve düğün öncesinde saç provaları yapmak…Bu zorlu süreçte kendinize yakışacak saç modelini bulacaksınız.

Ancak denemelerden önce birkaç ipucu verelim.Öncelikle çoğunuzun bildiği gibi her saç modeli,her yüz tipine uygun değildir.Bu nedenle bir uzmandan yüz biçiminize ve gelinliğinize uygun saç modeli seçme konusunda yardım isteyebilirsiniz.

Bunları Mutlaka Yapın!

  • Kuaföre giderken,fikirlerine güvendiğiniz bir arkadaşınızı da yanınızda götürün.Böylece karar vermeniz kolaylaşır.
  • Saç aksesuarlarınızı ve duvağınızı da yanınıza alın.Hatta gelinliğinizin ve kullanacağınız takının fotoğrafını da yanınızda bulundurun.
  • Saç modelinize karar verirken gelinliğinizi ve düğünün yapılacağı ortamı da göz önünde bulundurun.Bir kır düğünü için açık saçlarda minik çiçekler hoş dururken,balo salonu için topuz bir model ve şık bir taç harika bir seçim olur.
  • Düğün yapılacak yerdeki hava koşulları da önemli… Rüzgarlı bir havada kır düğünü yapacaksanız,saçlarınızın dağılmayacağı bir model ve aksesuarlar seçmelisiniz.
  • Saç modelinizi belirlerken damadın boyunu da hesaba katın.Neden derseniz,aranızda boy farkınız varsa,uzun bir topuz,topuklu ayakkabılarla birleşince ortaya iyi bir görüntü çıkmayacaktır.En iyisi başınızın arka tarafında yapılacak bir topuz deneyebilirsiniz.
  • Yüzünüzün yapısı da gelin başı seçiminde epey önemlidir.İnce,uzun bir yüze sahip bayanlara uygulanacak topuz modelinde,yüze doğru bir tutam saç düşürülmesi,gelinin yüzünün daha da uzun görünmesine yol açacaktır.Bu tercih edilmeyen bir durum…Toplu bayanlarda ise,yüzü ince göstermek için yanlardan ve kulak arkasından saçlar çıkarılabilir.
  • Gelin başında genellikle topuz modelleri tercih edilir.fakat siz klasik bir saç modeli istemiyorsunuzdur ya da saçınız kısadır.O zaman aksesuarlarla saçlarınızı renklendirerek şık ve zarif gelin başı yaptırabilirsiniz.

Gelin saç modelleri

2014 Gelin Saçı Modelleri

 

Bir Cevap Yazın