Mini Çanta Trendi

big-louis-vuitton-iconic-mini-bags

Mini çantalar,2014 senesi boyunca sık sık göreceğimiz trendlerden biri…Çoğu dev tasarımcının koleksiyonlarında gördüğümüz mini boyutlu şirin çantalar bu yılın aksesuar trendlerinden olacağa benziyor.Podyumlarda kendine yer bulan mini çantalar,sokak modasında da epey ilgi gördü.

2014 mini çanta trendi

Mini çantalar neredeyse bir cüzdan kadar küçükler…İçine en fazla telefon,kredi kartı ve belki bir anahtarlık koyacak büyüklükte olan mini çantaların daha kullanışlı boyları da var.Prada,Chanel,Mulberry ve Hermes gibi lüks tasarımcıların mini çanta modellerinin mini versiyonlarını sokak modasında görüyoruz.

canta-trendleri-2014-ilkbahar-yaz

Statement çanta olarak bilinen ve ilginç tasarımlara ait çantalar da mini boyutlarıyla bu trendin öncüsü olmaya devam ediyorlar.Hayvan figürlü çantalara,yiyecek ambalajlarından esinlenilmiş modellere,mimari figürlere,sloganlı modellere mini çanta trendinde sıkça rastlıyoruz.

mini tote çanta modelleri

 

eyfel kulesi şeklinde mini çanta

Bu çantaları tutma saplarıyla bilekte ya da elde taşıyabilirsiniz.Bu yıl çantalarda trend olan zincir sapları,mini çantalarda da görüyoruz.Pilexiglass,PVC,deri ve süet gibi birçok farklı materyalden üretilen mini çantaları bakalım beğenecek misiniz?

Bir Cevap Yazın