İki Yandan Örgüler Geliyor!

saç örgü trendleri

İki yandan örgülü saç modeliyle küçük bir kız çocuğu gibi görüneceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Çünkü,2014/2015 sonbahar-kış sezonunun koleksiyonlarının tanıtıldığı podyumlarda,Givenchy,Marc Jacobs ve Alexander McQueen gibi tasarımcıların iki yandan örülmüş saçlara bol bol yer verdiğini görüyoruz.

iki yandan örülmüş örgü trendi

Örgülerin,saç modasındaki hakimiyeti devam ediyor.Topuzlarda,at kuyruklarında ve açık saçlarda kullanılan örgüler,her sezon yeni halleriyle karşımıza çıkıyor.Bu sefer,tanıdık bir örgü modeliyle karşı karşıyayız.Küçük kız çocuklarına yakıştırılan (Küçük Ev dizisindeki Laura karakteri gibi) iki yandan örgü saçlar,bir saç trendi olarak kendini gösteriyor.

Hem çocuksu hem de bohem bir havası olan bu örgü trendi,Fransız örgü ya da balık kılçığı teknikleri kullanılarak da uygulanabiliyor.Podyumlarda örgülü saçlara siyah saç bandı takılması da ayrı bir trend olarak karşımıza çıkıyor.

balık kılçıklı saç örgüsü

Alexa Chung,iki yandan örgüyü açık saçlarda kullanmış ve gayet de güzel olmuş.

açık saçlarda çift örgü

Givenchy’den ilham alarak uygulayacağınız diğer örgü modeli ise iki yandan örülmüş saçları,başın arka kısmında birleştirmek…

Givenchy-başın arkasında çift örgü

 

Bir Cevap Yazın