Kemer Kullanma Kılavuzu

Kemer,bayanlar için üst sıralarda yer alan bir aksesuardır desem abartmış sayılmam.Çünkü,kemer kıyafetlerimize ayrı bir tarz katarken,görüntümüze de ayrı bir hava katar.Nasıl mı? İşte, kemerler nasıl takılmalı sorusuna cevap arayanlar için bazı tüyolar vereceğim.Ne de olsa modada her şey için belli başlı kurallar bulunmakta..Bu da onlardan biri…

Skinny ince kemer modası

Güzel bir kemer kıyafetinizi daha da göz alıcı bir hale dönüştürebilir,ama unutmayı kemerlerin yanlış kullanımı modaya uygun kıyafetinizin görüntüsünü berbat edebilir.

Kullanacağınız kemerinizin kıyafetinizle uyumlu olmasına dikkat edin.Doğru kemeri bulmak,ayakkabı seçmekten daha zordur diyebilirim.Kemer kullanacağınız kıyafete uygun, özel bir kemer aklınızda tasarlayın.Daha sonra tarzınıza uyacak bir kemer arayın.

Kemerler nasıl kullanılmalı

Doğru Ebatlarda Kemer Seçimi

Kalın bel kemerleri uzun gövdeli kadınlarda daha güzel duruyor.Çünkü bu kemerler,gövdelerini kısaltıyor ve vücudu daha orantılı gösteriyor.Kısa belli kadınlar ise ince kemerlerle daha iyi bir görüntü yakalıyorlar.Bunun sebebi ise,ince kemerlerin gövdelerinin orta kısmını gizleyerek göğüslerden direkt bacaklara uzanan bir görüntü yaratmaması…

Eğer iri taşlı,parlak,altın rengi bir aksesuar kullanıyorsanız,kemeriniz bu kadar abartılı ve süslü olmamalı..Takılarınız ve kemeriniz arasındaki uyumu yakalayabilmek çok önemli..

Gece kıyafetlerinde kemer kullanımı

Doğru Uzunluktaki Kemerler

En iyisi kemerinizin ortasındaki deliği kullanmanızdır.Daha kısa kemerler kullanırsanız size küçük gelmiş havası verecektir.Uzun kalan kemerler ise kıyafetinizden fırlayabilir,devamlı düzeltmek zorunda kalabilirsiniz.Bu da çok sinir bozucu bir durum…

Çeşitli Kıyafetlerde Kemer Kullanımı

Alt kıyafetlerinizin içine sokmayacağınız hiçbir kazak,tişört,bluz yada tuniğe kemer takmayın.Bu parçalara kemer takmak,sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir.Eğer belinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız üst kıyafetinizi eteğinizin yada pantolonunuzun içine sokun ve bu kıyafetlerinizin üstüne kemer takın.

Eteklerde kemer nasıl kullanılır

Gelelim,pantolonlarda kemer kullanımına..Eğer pantolonunuz düşük belliyse ve kemer takmak için yeri yoksa o halde kemer takmayın.Kemer köprüsü olmayan pantolonlara kemer taktığınızda kemeriniz kayacak ve devamlı düzeltmek zorunda kalacaksınız.

Elbiselerde kemer kombinleri

Elbiselerde ise,belinizi ortaya çıkarmak için kemer taktığınızda kumaşlar büzüşebilir ve hiç hoş bir görüntü olmaz.Vücudunuza oturan elbiselerde daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Ünlülerde kemer kullanımı

Gel gelelim eteklere,yüksek belli eteklerde kemerler daha güzel duruyor.Yalnız eteğinizin belinize tam oturduğundan ve potluk yapmadığından emin olun.

Bir Cevap Yazın