Christian Dior 2015 Couture İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

christian_dior_couture_2015_ilkbahar_yaz_koleksiyonu_1

Raf Simons farklı kumaşları ve modelleri tasarımlarına katarak renkli ve sıra dışı bir koleksiyon hazırladı.Bu koleksiyonda,renkler,grafik desenler,farklı materyaller bulunuyor.

christian_dior_couture_2015_ilkbahar_yaz_koleksiyonu_2

Geçmişten geleceğe yansıyan kıyafetler.dönemsel couture esintileri taşıyor.Payetler,dantel güpürler,çiçekler tasarımlarda kullanılırken bu detaylara tezatlık kazandıran plastikler oldukça dikkat çekiciydi.Kısa,kabarık etekli elbiseler,midi boy kabarık etekli elbiseler,tulumlar koleksiyonun öne çıkan parçaları arasında yer alıyor.Renk yelpazesinin oldukça geniş olduğu koleksiyonda neon tonlar kıyafetlere yaz aylarının enerjisini dışa vuruyor.

christian_dior_couture_2015_ilkbahar_yaz_koleksiyonu_3

Neon tonlarda tasarlanan kaban formunda elbiselerin yanında pencere detaylı,beli vurgulayan modellerde desenleri ve renkleriyle göz dolduruyor.Payetli kısa elbiselerin üzerinde dikkat çeken yerlere kadar uzanan yelek ve truvakar kol ceketler de en az elbiseler kadar şık..

christian_dior_couture_2015_ilkbahar_yaz_koleksiyonu_4

Gözlerden kaçmayan diğer bir ayrıntı da vücudu saran tayt şeklinde parçalar ve kombinleri yine tayt gibi saran çizmeler ve bileğin biraz üzerinde biten bootiler…

Christian Dior 2015 Couture İlkbahar/Yaz Koleksiyonu‘nda yer alan kıyafetlere galerimizden bakabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın