2016 Yılının Moda Renkleri

2016 modasında pembe kuvars-serenity renkleriHer sene moda renk trendlerini belirleyen Pantone,bu senenin moda renklerini Pembe Kuvars ve Serenity(bebek mavisi) olarak belirledi.Pembe Kuvars;soluk pembe ve Serenity;bebek mavisi olarak tanınıyor.Pantone geçen sene belirlenen renk Marsala’ydı.Bu sene ilk kez moda renk olarak iki renk belirlendi.

modada pembe kuvars2016 yılının trend renkleri modada kombin yapma açısından işleri daha da kolaylaştıracak.Gerçi bu renkleri tasarımcılar defilelerinde kullanmışlardı.Yani bu pastel renkleri yakından tanıyoruz.İki rengin harika uyumunu, hem modada hem de dekorasyonda ve ev tekstilinde sıkça göreceğiz.

Lily-Rose-Depp-CHANEL-spring_summer_2016_color_trends_serenity

Pantone 2016 renk trendleri2016 bahar defilelerinde kullanılan pembe kuvars ve bebek mavisi,modacılar tarafından koleksiyonlarında sıkça kullanıldı.Bu sene bu renklerin hakimiyetini göreceğiz.

rose-quartz-stoneRose Quartz(Pembe Kuvars) taşına bakarsanız bu rengin nasıl olduğunu görebilirsiniz.Serenity(Bebek Mavisi) için de aşağıdaki resimdeki çiçekler size bu renk hakkında bir fikir verecektir.

modada serenity rengi

Bir Cevap Yazın