Espadrillerle Şık Kombinler Yapmanın Etkili 6 Yolu

dolgu topuklu espadrillerSokak modasının efsaneleşmiş parçalarından espadriller 4000 yıllık geçmişiyle hâlâ popülerliğini koruyor.Katalan Pirene kaynaklı çok uzun bir geçmişiyle tarihe adını yazdıran espadriller,yine muhteşem bir dönüş yaptı.Malzeme olarak pamuklu ve keten kumaşların kullanıldığı,tabanı iple örülerek hazırlanan bu basit ama rahat ayakkabılar günümüzde oldukça popüler…

2016 espadril modelleriHem erkeklerin hem de kadınların gardıroplarında en az bir tane bulunan espadriller,tarih boyunca ünlü isimler tarafından da kullanılmış bir moda efsanesi..

Geçmiş tarihte espadril modasıÖzellikle son 2 sezondur popüler olan farklı malzeme ve model seçenekleriyle espadrillere olan yoğun ilgi artıyor.Bu rahat ayakkabıların sokak modasında da yaygınlaştığını ve özellikle spor giyim kombinlerinde kullanıldığını görmekteyiz.

bagcikli-yazlik-espadril-modeli-2016Peki 4000 yıllık bir geçmişi olan espadrilleri günümüz modasına nasıl taşıyacağız?Espadrillerle şık kombinler yapmak,göz alıcı stiller oluşturmak için birkaç basit ipucunu bilmeniz yeterli…İşte espadrillerle şık kombinler yapmanın etkili 6 yoluna hep birlikte bakalım.

  1. Espadrillerin doğal görünümleri nedeniyle kıyafetinizi seçerken pamuk,keten gibi doğal malzemelerden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz.
  2. Tercihiniz düz espadrillerden yana ise ve sokak stilinizde rahatlık ön plandaysa askeri,denizci veya safari temalı kıyafetlerinizle uyumlu ve casual bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  3. Espadrillerin yakıştığı diğer bir kumaş türü denimlerdir.Skinny jean pantolonunuzu,kot şortunuzu,eteğinizi,gömleğinizi yada tulumunuzu bu rahat ve doğal ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.
  4. Espadrillerin modern kesimli gömlek elbiselerin ve A kesimli yada düz kesimli spor elbiselerin altında da çok hoş göründüğünü söylememiz gerekir.
  5. Farklı bir kombin istiyorsanız espadrilleri bir de deri parçalarla kullanmayı deneyin.
  6. Düz espadriller yerine dolgu topuklu espadril kullanmak isteyenler,yine aynı şekilde doğal kumaştan yapılmış kıyafetlerle ve jean parçalarla kombin yapabilirler.Böylece stilinize biraz feminen bir hava katmış olursunuz.

Bu tarih kokan rahat ve şık ayakkabılar sokak modasında nasıl kombinleniyor,hep birlikte galerimizden bakalım.

 

Bir Cevap Yazın