Kat Kat Giyinmenin Püf Noktaları

2016-2017-fall-winter-fashion-trends-layeringÇoğumuz kış soğuğuna karşı kat kat giyinmeye alışığız.Fakat bu durumun trend haline geldiğini söylersek yanlış olmaz.Evet,doğru duydunuz.Kat kat giyinmek artık bir trend oldu.Ancak 2017 kışında bu trende daha özen göstermemiz gerekiyor.Çünkü bu kış sadece ısınmak için değil aynı zamanda modaya uygun giyinmek için de kat kat giyineceğiz.

Kombinlerimize ne kadar çok parça eklersek risk de o kadar artmış olacak.Şıklığı yakalamak ve kıyafetler arasında uyumu yakalamak istiyorsanız sizlere vereceğimiz kat kat giyinmek hakkındaki püf noktalarını dikkatlice okumanızı öneriririm.

Renk ve kumaş seçimleriniz kış kombinlerinizde büyük bir önem kazanıyor.Renkler ve kumaşlar arasındaki geçişler çok sert olmamalı..Çok fazla parça olacağı için kombininiz göz yorabilir.

Ayrıca kilolu gözükmek istemiyorsanız çok kalın kumaşlardan kaçınmalısınız.Kat kat giyinmenin en önemli kuralı hafiften ağıra doğru giyinmektir.En ince ve hafif parçayı en alta giymeniz gerekiyor.

Şimdi kat kat giyinirken seçeceğiniz parçalarla ilgili ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

transparan-bluz-elbise-kombinleri

Transparan Bluz+Elbise

Bu konuda moda ikonu Olivia Palermo’yu örnek gösterebiliriz.Kolsuz ceket elbisesinin içine transparan bluz,altına ise diz üstü çizme giyerek sezonun 3 trendini başarıyla uygulamış.

2017-kat-kat-giyinme-kombinleri

Gömlek+Kazak+Ceket

Bana göre hiçbir zaman modası geçmeyecek gömlek-kazak-ceket kombinleri sıcacık şıklığın en kolay yolu..İş günlerinizde monokrom stille minimal bir görünüm akzanabilir,sokak modasında ise farklı kombinler denemek elinizde..

kat-kat-giyim-layering-modasi

Kot Ceket+Kaban

Ceket üstüne ceket giymek kulağa biraz saçma gelse de moda haftalarında bazı örneklere rastladık.Fkat burda kabanı giymek yerine omzunuza atın ve kot ceketin yakalarını kaldırın.

kot-ceket-ustune-kaban

Renk Geçişlerine Dikkat Edin

Üzerinizde zaten birçok farklı parça varken bir de göz yorucu renk ve desenlerle stilinizi mahvetmemelisiniz.Birbiriyle uyumlu 2-3 rengin farklı tonlarıyla akıcı geçişler yapabilirsiniz.Kış olması dolayısıyla soğuk renkler kullanabilirsiniz.Asker yeşili ve haki renkleri bu sezonun yükselen renklerinden..

kat-kat-giyim-trendi

 

 

Bir Cevap Yazın