Kategori arşivi: SAÇ MODELLERİ

2014-2015 trend saç modelleri

Bu Senenin Modası Gelin Saçı Örgü&Topuz Modelleri

2017 gelin saçı örgü modelleriGelin adaylarının hazırlıkları arasında ilk sıralarda yer alan gelin saçı,gelinliğin yanı sıra en zor seçim yapılanlar arasında diyebiliriz.Gelinliğin modeline ve yüz şekline göre seçilmesi gereken gelin saçı modellerinde daha çok topuz modelleri revaçta..

dağınık örgü gelin saçı modelleriO kadar farklı topuz modelleri var ki hangisini seçeceğine karar veremeyen gelin adaylarının seçimlerinde yardımcı olmak amacıyla bu konuda bir yazı hazırlamaya karar verdim.Öncelikle aşırı abartılı ve fazlaca dağınık topuzlardan uzak durmanız gerekir.Çünkü dağınık olmasından önce bir gelin saçının duvağı da çok iyi taşıması önemli..

gelin için en güzel saç topuz modelleriTopuz modellerinde tepeden,enseden ve yandan olmak üzere başımızdaki yerine göre değişiyor.Topuz çeşitleri de o kadar fazla ki,dağınık,sıkı,gevşek,salaş,örgülü,çiçekli vb..her yaşa ve her beğeniye hitap ediyor.

en yeni gelin saçı modelleriSaç topuz modelleri yüzü ortada bırakan,daha çok dikkatleri yüze çeken modellerdir.Bu yüzden topuz modelleri en çok oval yüz şekline yakışır.Minyon bir yüze sahip olanlara yüzünü açacak topuz modelleri çok yakışır,ayrıca dar omuzlu bayanlar da gelin saçını topuz çeşitleri içinden kendilerine uygun olanı seçebilirler.Kesinlikle saçlarını açık bırakmamalılar.

gelin örgülü topuz saç modelleriKuaförlerin en çok yaptığı topuz modellerinin başında tepeden topuz geliyor.Bu topuz modellerini daha çok kısa boylu ve boynu kısa gelin adaylarına önerebiliriz.Örneğin tepeden balerin topuzu kısa hanımlar için uygun bir örnek..

gelin saçı modelleri topuzYüzü küçük olanlar ise tepeden topuz ya da enseden topuzu önerebiliriz.Böyle bir yüz şekline sahip olanlar ise asla dağınık topuz yapmamalılar,eğer illa yaptırmak istiyorum diyenler ise saç tutamları asla yüzünüze düşmemeli,saç tutamları arkada kalmalı,yüzünüzü kapatmamalı..

ensede topuz modelleriEnsede topuz en çok dikdörtgen yüz tipine sahip olanlara yakışır.Ensede topuz çeşitleri dağınık,sıkı,salaş,sade olabilir.

taç aksesuarlı gelin saçıYandan topuz modellerine gelirsek en çok kare yüz tipine gider.Yüzün küçükse ya da yuvarlak göstermek istersen yandan topuz modelleri senin için idealdir diyebiliriz.Yandan topuzu örgülü,dağınık,sıkı,çiçekli modellerden yaptırtabilirsiniz.

2017 romantik gelin saçı modelleriDağınık topuz modellerinde örgü ve saç aksesuarlarına sıkça rastlıyoruz.Dağınık topuzu daha çok düşük omuz ya da straplez gelinliklerle tercih edebilirsiniz.

gelin saç modelleriÖrgü topuz gelin saçı modelleri de en çok tercih edilen modellerden biridir.Bu örgü topuz modelleri sade gelinliklere hareket katar.Genellikle kır düğünü,kumsal düğünü gibi açık hava düğünlerinde daha iyi gider.Örgülü dağınık topuz,örgülü balerin topuz ve örgülü ense topuzu bu topuz modelinde kullanılan örneklerden birkaçı..

örgülü gelin saçı modelleriÖrgülü gelin saç topuzu vintage ve romantik bir görüntü isteyenler için uygundur.Bu saç modelinde duvak kullanmak yerine saç aksesuarlarına yönelebilirsiniz.Romantiklik için çiçekler,vintage bir hava için de taşlı saç tokaları işinize yarayacaktır.

 

 

 

 

 

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Saç Modelleri

2015-kırmızı halı saç modelleriBu yılbaşı,eğlenmek için dışarı çıkacak bayanlar için birbirinden güzel saç modelleri hazırladık.Uzun ve orta boydaki saçlara sahip olan hanımlar için çok fazla uğraş gerektirmeyen,kolay yapılabilecek saç modelleri yılbaşı geceleri gibi özel günleriniz için kurtarıcı olacaktır.

2015 yılbaşı örgülü saç modelleriŞimdi ünlülerden esinlenilmiş saç modellerini görelim.Bu modellerden beğendiğinizi yılbaşı gecesi için kullanabilirsiniz.

Blake Lively dalgalı saç modeliBlake Lively Saç Modeli

70’li yıllardan esinlenen bu saç modeli, iri doğal dalgalar ve toplanmış perçemlerden oluşuyor.Fazla bir çaba gerektirmediği gibi doğal güzelliğinizi de ortaya koyan Blake Lively tarzı saç modeli,her renk saçlar için uygun…Bu saç modelini özellikle omzu açıl elbiselerle ve yakasında işleme olmayan bluzlarla kullanabilirsiniz.

Rosie Huntington Whiteley-doğal dalgalı saçlarRosie Huntington Whiteley Saç Modeli

Omuz boyundaki dalgalı saç modeli,bu senenin en popüler modellerinden biri..Eğer saçlarınız omuz boyundaysa dağınık gelişigüzel dalgalarla hem doğal hem de çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.Her türlü kıyafetinize de giden doğal dalgaları iddialı bir makyajla kullanabileceğiniz gibi doğal bir görünüm de tercih edebilirsiniz.

Kendall-Jenner-doğal topuz saç modeliKendall Jenner Doğal Topuz

Kırmızı halıda sıkça rastladığımız yukarda toplanan  doğal topuzu,hem yapması kolay hem de oldukça doğal ve çekici…Bu modeli neredeyse her kıyafetle kullanabilirsiniz.

Jessica Alba iri bukleli saç modeliJessica Alba İri Bukle Saç Modeli

Hem zarif hem feminen hem de iddialı bir saç modeli istiyorsanız yandan ayrılmış iri bukleler tam size göre..Hem sade bir kıyafetle hem de iddialı bir elbiseyle kullanabileceğiniz bu modeli kırmızı halıda,Megan Fox,Cara Delevingne gibi ünlü isimlerde de görüyoruz.

beyonce-at-kuyrugu-sac-modelleriBeyonce Ensede At kuyruğu Modeli

Oldukça sade ve uygulaması basit olan bu saç modeli,kırmızı halı favorilerinden..Gösterişli bir kıyafeti dengelemek içib bu saç modelini ortadan yada yandan ayırarak uygulayabilirsiniz.

trend-alarmi-2015-2016-sac-yarim-topuz Yarım Topuz Saç Modeli

2015/2016 saç trendlerinden olan yarım topuzları,Sienna Miller,Jennifer Lopez,Asley Olsen gibi ünlüler de kullanıyor.Günlük hayatta olduğu gbi kırmızı halıda da sıkça tercih edilen bu saç modelini yılbaşı gecesi de kulllanabilirsiniz.

İlham Alabileceğiniz Yılbaşı Gecesi Saç Modelleri

 

Bu Senenin Saç Modası Bronde

2015-yaz saç renkleriHemen hemen her bayanda gördüğümüz saç rengi trendlerinden birisi de Bronde..Ne kumral ne de sarı olan bu saç rengine,iki rengin tam ortası diyebiliriz.Bronde’nin tam tanımı ise şöyle,kahverengiye yakın sarı..Yani,kumral tonlar,küllü sarılar ve bal rengi saç tonları…

bronde saç renk modelleriBronde,2015 yazında ünlülerin en çok tercih ettiği  saç renkleri arasında yer alıyor.Açık sarı tonları herkese yakışmıyor,ayrıca ekstra bakım gerektiriyor.Burada imdadınıza bronde saç rengi tonu yetişiyor.Malum sarının en yumuşak,en doğal ve yaza yakışır tonlarından oluşuyor.ister bal renkleri,ister küllü sarılar yada kumralın size en çok yakışan tonunu kullanabilirsiniz.

jennifer lopez bronde saç rengiÇakma sarılardan kurtulup yerini doğal sarılara bırakan Bronde,iyi ki varsın:)) Dipleri gelmiş sarılardan ve yapmacık duran ciyak sarılardan kurtuluyoruz…

bu senenin modası brondeŞimdi de Bronde saç modasının öncüleri olan ünlülere bakalım.Sizde kendi yüz tipinize ve teninize uygun bir Bronde tonu bulabilirsiniz.