Kategori arşivi: CİLT BAKIMI

Kadın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ve Doğal Yüz Bakım Maskeleri

Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Kahve_ telvesi_ ile_ cilt bakimi

Doğal yöntemlerle çalışan cilt bakım uzmanları cilt güzelliği için doğal bakım yöntemlerini öneriyor.Mesela şeker en iyi peeling yöntemlerinden biri..Diğer kozmetiklerden farkı yok.Üstelik daha sağlıklı…Aynı şeyi Türk kahvesi telvesi için de söyleyebiliriz.Kahvenizi içtikten sonra telvesini dökmeyin.O telveyi yüzünüze masaj yaparak sürün.Kuruyana kadar bekleyin.

Eğer cildiniz çok kuruysa parmağınızı zeytin yağına batırıp yüzünüze öyle uygulayın.(Zeytinyağı yerine gül suyu ya da maden suyu da kullanabilirsiniz.) Bu formül,kan dolaşımını hızlandırıp ciltteki pürüzleri yok eder.

Kahveyi yüzünüze bir cam üzerinde gezdirir gibi sürün.Çok da bastırmayın.Uygulama bittiğinde hemen yüzünüzü yıkayın,bekletmeyin.

Gül suyunu keşfedin!..

Gül suyunun cilde faydaları

Gül Suyuyla Cilt Bakımı

Gülden gelen güzelliği cildimizle buluşturmak yapılabilecek en doğal bakım olacaktır. Gülün  aromasını ve mucize suyunu cildinize sürdüğünüz anda ferahlatan etkisini hissetmeye başlayacaksınız. Gül suyunun güzel kokusunun yanında cildi taze ve canlı tutma gibi özelliği vardır. Cildimizde oluşan dış ve iç etkenlere karşı koruma sağlar. Harika bir temizleyicidir ve son derece ekonomik bir şekilde ölü derilerinizden kurtulmanızı sağlamaktadır. Gül suyu göz altı morluklarına karşı harika bir koruyucudur. Bunun yanında cilt kırışıklarını yok eder ve kırışıklıkları engeller.

Gül Suyunun Cilde Faydaları

Gül suyu konsantresi kullanmayı tercih etmelisiniz. Bütün günün yorgunluğu ve kirli hava cildimize oldukça kalıcı kirler bırakacaktır. Pamuğun üzerine gül suyu koyup cildimize aşağıdan yukarıya doğru çok fazla bastırmadan sürelim.
Daha sonra gözle görülen bir canlılığı ve ferahlamayı cildimizde hissedeceğiz. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cildi temiz tutmak önceliktir.
Gözenekleri açarak cildin nefes almasını ve havayla temas halinde olmasını sağlamamız gerekiyor. Gergin bir görünüm ve sivilcesiz bir cilt için gül suyu bakımını her akşam yatmadan önce mutlaka uygulamak gerekiyor.

Gül suyu nasıl kullanılır?

Bu şekilde temizlenen cilt kısa sürede olumlu etkilerini gösterecektir. Siz uyurken cildiniz nefes alacak ve temiz olmanın mutluluğunu ruhunuza yansıtacaktır. Yüz ve boyun bölgesine gül suyunu yedirip sabaha kadar bekleyelim. Sabah ise güne daha güzel ve pozitif başlayabiliriz. Ayrıca çok sivilceli bir cilde sahipseniz pudra ile yapılan maskeyle sivilcelere son verebilirsiniz. 2 yemek kaşığı pudrayı 1 yemek kaşığı gül suyuyla karıştıralım. Sorunlu bölgelere sürelim ve 15 dakika bekleyelim. Daha sonra ılık suyla yıkayalım. Bu şekilde sivilcelerden ve pürüzlü cildimizden kısa sürede kurtulalım. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulayabiliriz.