Etiket arşivi: Dr.Mehmet Öz

Yeşil Kahve Tehlikesi

Kilo Vereceğim Derken Zehirlenmeyin!

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz zayıflamak için piyasaya sunulan ürünlerin başında yeşil kahve geliyor.Yeşil kahvenin etkisi, içerisindeki klorojenik asitten geliyor.Klorojenik asitin etki gösterebilmesi için,yeşil kahveden günde en az 7 fincan içilmesi gerekiyor.

yeşil kahve tehlikeli mi

Dünyaca ünlü kalp doktoru Mehmet Öz,yeşil kahve ile klorojenik asit özütü arasındaki farkı belirtmiş olmasına rağmen yeşil kahvenin satışları konusunda bu isimden yararlanılmıştır.Geçtiğimiz günlerde de Dr. Öz,bu konuda ABD Senatosu’na ifade verdi.

Klorojenik asitin zayıflatma etkisi var.Fakat az önce bahsettiğim gibi insanların günde en az 6-7 fincan bu kahveden tüketmesi gerekiyor.Bu durumda ise,yeşil kahvenin içindeki kafein miktarı,yüksek tansiyon,yorgunluk,asabiyet,ishal,kusma,bulantı,kalp çarpıntısı,su kaybı,böbrek yetmezliği,kramp,kemik erimesi,kansızlık ve kalp yetmezliği gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.Daha az miktarda içilen yeşil kahvenin de zayıflama üzerinde bir etkisi bulunmuyor.

yeşil kahve ile  kilo verilir mi

Zayıflamak için önerilen klorojenik asit,sadece kilo kaybını sağlaması ile değil aynı zamanda kalp-damar hastalıkları,diyabet,kanser,alzheimer ve parkinson  başta olmak üzere pek çok kronik hastalığa karşı da koruma sağlıyor.Tabi ölçüyü kaçırmadan…

Günde 4 bardağın üzerine çıkıldığında ciddi sağlık sorunlarına yol açan yeşil kahve,ölçüyü kaçırmadan içilirse tam tersi kronik hastalıkların koruyucusu oluyor.Bu demek oluyor ki,ölçüyü kaçırmadan dengeli beslenmek ve doğru dürüst araştırmadan bu zayıflatıyor,yok efendim şu zayıflatıyormuş diyerek olur olmaz herşeyden de almamak gerekiyor.Benden söylemesi…