Etiket arşivi: Elma sirkesiyle varis tedavisi

Varise Ev Yapımı Doğal Çözümler

Varis için doğal tedavi yöntemleri

Daha çok kadınlarda görülen,hem estetik hem de sağlık açısından sıkıntı yaratan varis,yüzeysel toplardamarlarda görülen bir hastalıktır.Özellikle 40 yaşından sonra,kadınlarda,özellikle gebelikte ortaya çıkan,şişmanlıkla çok ilgili bir rahatsızlıktır.

Uzun süre ayakta durulacak işler yapan kişilerin,genetiğinde bu hastalık olanların yakalanma riski daha fazladır.Varis damarları,mavi ve ya mor renkte olurlar.Varis tedavisi için ciddi boyutlarda cerrahi tedaviler vardır.Ancak varisi erken zamanda keşfedip hayatınızdan çıkarmak için daha basit çözümler bulunuyor.

Gelelim bu basit çözümlere..Bunları evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesiyle varis tedavisi

Elma sirkesi en doğal temizlik aracıdır.Varis tedavisinde de kullanılabilir.Etkilenen damarlara uygulandığında şişmeyi azaltır ve kan akışını rahatlatarak dolaşımı sağlar.Elma sirkesini biraz sulandırın ve etkilenmiş yere yavaşça masaj yapın.Birkaç ay boyunca sabah ve akşam düzenli olarak uygulayın.

varis tedavisinde zeytinyağı

Bir diğer tedavi yöntemi de zeytinyağıdır. E vitamini ile zeytinyağını eşit miktarda karıştırın ve dayanılabilir sıcaklıkta olacak şekilde ısıtın.Bu karışımı kullanarak birkaç dakika varisli bölgeye hafifçe masaj yapın.Varis tedavisi için bunu düzenli olarak günde 2 kere,birkaç ay boyunca uygulayın.

variste sarımsak tedavisi

Sarımsak,iltihap ve varisin diğer belirtilerini azaltmak için oldukça yararlıdır.Ayrıca dolaşımı arttırır ve damarlardaki zararlı toksinleri atar.2 yemek kaşığı zeytinyağı,3 portakalın suyu ve 6 diş sarımsağı bir kavanoza koyun.12 saat bekletin.Varisli bölgeye bu karışımdan birkaç damla alıp masaj yapın.Masaj yaptıktan sonra bu bölgeyi pamuklu bir bezle sarın ve gece öyle uyuyun.Birkaç ay sonra aradaki farkı göreceksiniz.

Son olarak İngiliz tuzu olarak bilinen magnezyum sülfat,kan dolaşımını arttırmaya yardımcıdır.Tuzu suyla karıştırın ve bacaklarınızı ıslatın.Bir süre bu şekilde dinlenin.Haftada 2 kere İngiliz tuzu banyosu yapın.