Etiket arşivi: hayat enerjisi

Enerjinizi Arttıracak Tavsiyeler

Hayat Enerjinizi Yükseltin…

İşte enerjinizi arttıracak birkaç tavsiye…

1)  Yapılan bir araştırmaya göre her gün 40 gr.buğday, mısır vb lifleri almalısınız.Çünkü bu tür lifler enerjiyi arttırıyor ve stresi azaltıyor. 

Enerjinizi arttıracak tavsiyeler2)  Sabahları duş alırken bir soğuk, bir sıcak duş alın.Öncelikle ılık suyun altında durun.Ardından suyun sıcaklığıyla oynayın.Ancak başınızı suyun altına sokmamaya dikkat edin.5-6 dakika bunu tekrarlarsanız,çıktığınızda kendinizi daha rahatlamış hissedeceksiniz.

3) Yapılan araştırmalara göre her dört kadından birinde demir seviyesinin düşük olduğu belirlenmiş.Bu da yorgunluk ve halsizlik yaratır.Bu yüzden daha fazla demir içeren yeşil sebze,kurutulmuş meyve ve tahıl gevreklerinden bolca tüketmelisiniz.

4) Daha bol balık,tavuk,peynir,fasulye ve yumurta yemelisiniz.Çünkü vücut için gerekli olan Omega 3 bu besinlerde bulunuyor.Balık tüketmek aynı zamanda vücudun seratonin salgılamasını sağlıyor.Bu hormon da beyindeki mutluluk merkezini aktif hale geçiriyor.

5) Günde 2 ya da 3 litre su içmelisiniz.Bu miktarlarda su içmek dayanıklılığı arttırıyor,stresin azalmasına yardımcı oluyor.Ancak aklınızda bulunsun;fazlası da zararlı…

6) Dik durun.Kambur durmak kasların hızlı çalışarak,yorulmasına sebep olur.Nefes almanızı zorlaştırır.

7) Yapılan araştırmalara göre en sevdiğiniz müzikleri dinlemek stresi hafifletiyor ve yorgunlukla daha rahat savaşmanızı sağlıyor.Bu yüzden hemen bir mp3 çalar edinin ve yürürken,çalışırken,iş yaparken müzik dinlemeyi ihmal etmeyin.

8) Sabah kalkınca yapacağınız  ilk işiniz dışarı çıkmak olsun. Amerikalı bilim adamları doğal ışığın beyni harekete geçirdiğini ve seratonin salgılamasına yardımcı olduğunu söylüyor.Bu da mutluluğunuzu arttıracaktır.

9) Mutlaka gün içerisinde şekerleme yapın.Çalışırken kısa da olsa gözlerinizi kapatıp biraz dinlenin…

10) Vücudunuzun asit oranını dengelemeniz gerekir.Gereğinden fazla şekerli yiyecekler ve peynir aside sebep olur ve enerjiyi emer.Bu yüzden sebze ve meyve salatalarını bolca tüketin.