Etiket arşivi: sağlıklı saçlar

Çeşitli Yağlarla Saçları Uzatan Tarifler

Saçları Hızlı Uzatan Yağlar

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde hızlı uzamasını mı istiyorsunuz? O halde önereceğim yağlardan size uygun olan tarifi seçerek saçınıza uygulayabilirsiniz.

Tarif 1: Hint yağı,badem yağı,susam yağı,yılan yağı

Yağların hepsinden eşit miktarda bir kaba koyun.Saç diplerinize masaj yaparak karışımı iyice yedirin. Streç film ile saçlarınızı sarın ve 45 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

hint yagi_badem yagi_susam yagi_yilan yagi

Tarif 2: Hint yağı,badem yağı,yılan yağı,sarımsak yağı,buğday yağı,bemiks,bepanthen ampul

Aktarlarda bulabileceğiniz bu yağların hepsini bir kavanoza boşaltın.Ampullerin hepsini yağların içine kırın ve haftada bir bu karışımı saçlarınıza uygulayın.Saçlarınız gürleşecek ve daha çabuk uzayacaktır.Saçlarınızda en fazla 3 saat bekletin,ılık su ve şampuan ile durulayın.

saclari_hizli_uzatan_yaglar

Tarif 3: Zeytinyağı

2 yemek kaşığı zeytinyağını cezveye koyun ve ısıtın.Saç diplerinize masaj yaparak iyice uygulayın.Nemlendirilmiş bir havlu ile saçlarınızı sarın ve yarım saat saçınızda bekletin.Daha sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

saçlarda zeytinyağı bakım kürü

Tarif 4: Isırgan otu

Taze ısırgan otunu kaynatın ve saçlarınız kuruyken sürün.15-20 dakika beklettikten sonra durulayın.Saçlarınız gözle görülür biçimde uzayacaktır.

ısırgan otu ile saç bakım tarifi

Tarif 5: Kayısı yaprağı

Kayısı yapraklarını cezveye koyun, içine biraz su ekleyip kaynatın.Saçlarınıza sürün ve 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

kayısı yaprağı ile saç uzatma