Etiket arşivi: vintage saç modelleri

Bu Senenin Modası Gelin Saçı Örgü&Topuz Modelleri

2017 gelin saçı örgü modelleriGelin adaylarının hazırlıkları arasında ilk sıralarda yer alan gelin saçı,gelinliğin yanı sıra en zor seçim yapılanlar arasında diyebiliriz.Gelinliğin modeline ve yüz şekline göre seçilmesi gereken gelin saçı modellerinde daha çok topuz modelleri revaçta..

dağınık örgü gelin saçı modelleriO kadar farklı topuz modelleri var ki hangisini seçeceğine karar veremeyen gelin adaylarının seçimlerinde yardımcı olmak amacıyla bu konuda bir yazı hazırlamaya karar verdim.Öncelikle aşırı abartılı ve fazlaca dağınık topuzlardan uzak durmanız gerekir.Çünkü dağınık olmasından önce bir gelin saçının duvağı da çok iyi taşıması önemli..

gelin için en güzel saç topuz modelleriTopuz modellerinde tepeden,enseden ve yandan olmak üzere başımızdaki yerine göre değişiyor.Topuz çeşitleri de o kadar fazla ki,dağınık,sıkı,gevşek,salaş,örgülü,çiçekli vb..her yaşa ve her beğeniye hitap ediyor.

en yeni gelin saçı modelleriSaç topuz modelleri yüzü ortada bırakan,daha çok dikkatleri yüze çeken modellerdir.Bu yüzden topuz modelleri en çok oval yüz şekline yakışır.Minyon bir yüze sahip olanlara yüzünü açacak topuz modelleri çok yakışır,ayrıca dar omuzlu bayanlar da gelin saçını topuz çeşitleri içinden kendilerine uygun olanı seçebilirler.Kesinlikle saçlarını açık bırakmamalılar.

gelin örgülü topuz saç modelleriKuaförlerin en çok yaptığı topuz modellerinin başında tepeden topuz geliyor.Bu topuz modellerini daha çok kısa boylu ve boynu kısa gelin adaylarına önerebiliriz.Örneğin tepeden balerin topuzu kısa hanımlar için uygun bir örnek..

gelin saçı modelleri topuzYüzü küçük olanlar ise tepeden topuz ya da enseden topuzu önerebiliriz.Böyle bir yüz şekline sahip olanlar ise asla dağınık topuz yapmamalılar,eğer illa yaptırmak istiyorum diyenler ise saç tutamları asla yüzünüze düşmemeli,saç tutamları arkada kalmalı,yüzünüzü kapatmamalı..

ensede topuz modelleriEnsede topuz en çok dikdörtgen yüz tipine sahip olanlara yakışır.Ensede topuz çeşitleri dağınık,sıkı,salaş,sade olabilir.

taç aksesuarlı gelin saçıYandan topuz modellerine gelirsek en çok kare yüz tipine gider.Yüzün küçükse ya da yuvarlak göstermek istersen yandan topuz modelleri senin için idealdir diyebiliriz.Yandan topuzu örgülü,dağınık,sıkı,çiçekli modellerden yaptırtabilirsiniz.

2017 romantik gelin saçı modelleriDağınık topuz modellerinde örgü ve saç aksesuarlarına sıkça rastlıyoruz.Dağınık topuzu daha çok düşük omuz ya da straplez gelinliklerle tercih edebilirsiniz.

gelin saç modelleriÖrgü topuz gelin saçı modelleri de en çok tercih edilen modellerden biridir.Bu örgü topuz modelleri sade gelinliklere hareket katar.Genellikle kır düğünü,kumsal düğünü gibi açık hava düğünlerinde daha iyi gider.Örgülü dağınık topuz,örgülü balerin topuz ve örgülü ense topuzu bu topuz modelinde kullanılan örneklerden birkaçı..

örgülü gelin saçı modelleriÖrgülü gelin saç topuzu vintage ve romantik bir görüntü isteyenler için uygundur.Bu saç modelinde duvak kullanmak yerine saç aksesuarlarına yönelebilirsiniz.Romantiklik için çiçekler,vintage bir hava için de taşlı saç tokaları işinize yarayacaktır.